Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím
sab
Menu

Máte zájem o naše služby?

* povinné pole

iDěkujeme, budeme Vás kontaktovat.

Děkujeme za Váš zájem. Rádi Vás budeme kontaktovat.Nová emise na BCPP

Praha, 21. 1. 2021 – Společnost SAB Finance byla přijata na trh Standard Market pražské burzy, obchodovat se začne 28. 1. 2021.

Burza rozhodla na základě žádosti emitenta o přijetí akcií společnosti SAB Finance na trh Standard Market, který je součástí regulovaného trhu pražské burzy. Obchodování bude zahájeno 28. ledna 2021, akciím byl udělen ISIN CZ0009009940. Ticker emise, tedy název, pod kterým bude zařazena v obchodním systému Xetra, je SABFG.

Obchodování bude zahájeno na ceně 10 560 Kč, která je cenou, za kterou jsou akcie nabízeny v rámci veřejné nabídky.

„Jsem rád, že již v lednu můžeme přivítat nové IPO. Věříme, že si najde místo mezi investory a zařadí se mezi vyhledávané dividendové tituly,“ říká Petr Koblic, generální ředitel BCPP.

„Je pro nás velkou ctí vstoupit na trh Standard Burzy cenných papírů Praha. Díky profesionalitě všech zúčastněných se celé IPO podařilo uskutečnit ve velmi krátké době a věříme, že bude úspěšné. SAB Finance je dlouhodobě zisková firma a je to pro nás další významný milník. Pro investory jsou konzervativní dividendové akcie SAB Finance určitě zajímavou příležitostí a naší skupině tento krok přináší možnost ještě více posílit pozici v mezinárodním bankovním sektoru," říká Radomír Lapčík, zakladatel společnosti SAB Finance.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Kontakt pro média:
Marie Mühlhoferová
Odbor externí komunikace
e-mail: muhlhoferova@pse.cz, tel.: +420 221 832 825

 

Česká národní banka schválila IPO společnosti SAB Finance, ta se chystá vstoupit na Burzu cenných papírů Praha

Praha, 21. 12. 2020 - Česká národní banka vydala rozhodnutí o schválení prospektu zaknihovaných akcií společnosti SAB Finance a.s. Ta se chystá vstoupit na Standard Market Burzy cenných papírů Praha. Zahájení obchodování na burze je plánováno na konec ledna 2021 a bude se jednat o třetí největší emisi na trhu Standard. SAB Finance a.s. nabídne dividendové akcie s dividendou vyplácenou dvakrát ročně. Dividendové akcie jsou v České republice velmi oblíbené.

Rozhodnutí vstoupit na Pražskou burzu je přirozenou součástí růstu společnosti, která má v portfoliu 18 tisíc klientů a kontinuálně roste. Cílem veřejné emise akcií SAB Finance a.s. je zahraniční expanze společnosti a získání kapitálu pro další investice SAB Financial Group a.s. do bankovního sektoru. V rámci skupiny SAB Finance jednáme o nákupu švýcarské banky s ambicí poskytnout klientům špičkový private banking na globální úrovni. Průběžně analyzujeme také možnosti koupě banky v Německu, kde jsme již úspěšní a na depozitech nabíráme milióny eur,“ uvádí zakladatel SAB Finance a.s. Radomír Lapčík.

SAB Finance a.s. je regulován Českou národní bankou se ziskovou historií delší než 15 let. Poslední auditovaný obrat za rok 2019 byl více než 280 miliard korun, výsledky jsou pravidelně auditovány KPMG. Zisk společnosti SAB Finance za rok 2020 bude 138 milionů korun a plánovaný zisk pro rok 2021 je 168 milionů korun. Předpokládaná tržní kapitalizace SAB Finance a.s. je 2,7 miliardy korun.

Investice do akcií SAB Finance a.s. představuje zajímavou investici, protože podnikání v oblasti devizových obchodů je relativně odolné vůči tržním výkyvům. Česká republika má exportně orientovanou ekonomiku, takže z tohoto pohledu je byznys SAB Finance a.s. poměrně velmi stabilní. Navíc panuje doba tištění peněz ve velkém a s tím, jak budou trhy těmito penězi zaplavovány, bude čím dál více růst zájem o solidní zhodnocení financí,“ komentuje přicházející oživení českého kapitálového trhu ekonom Lukáš Kovanda.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Kontakt pro média:
Ing. Eva Čerešňáková – tisková mluvčí a ředitelka komunikace
e-mail: eva.ceresnakova@sab.cz, tel.: +420 777 650 351

 

SAB Finance v médiích

 

 

 

 

Veřejný úpis akcií

Prospekt akcií SAB Finance a.s.Prospekt akcií SAB Finance a.s.

Leták Akcie SAB Finance a.s.Leták Akcie SAB Finance a.s.

Rozhodnutí České národní banky, SAB Finance a.s.Rozhodnutí České národní banky, SAB Finance a.s.

 

Mezitímní účetní závěrka

Mezitímní účetní závěrka 30. 6. 2020Mezitímní účetní závěrka 30. 6. 2020

 

Výroční zprávy SAB Finance a.s.

 

Stanovy společnosti SAB Finance a.s.

Stanovy společnostiStanovy společnosti

 

Oznamovací povinnost

Dovolujeme si upozornit investory, že v souladu s § 122 zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, je každá osoba, která dosáhne nebo překročí podíl na všech hlasovacích právech emitenta ve výši 1 %, je-li základní kapitál emitenta vyšší než 500000000 Kč nebo odpovídající částka v cizí měně, nebo sníží svůj podíl na všech hlasovacích právech pod tuto hranici, povinna oznámit tuto skutečnost emitentovi a České národní bance. Toto oznámení lze učinit též v jazyce anglickém. Ke splnění oznamovací povinnosti lze využít tento formulář. Nesplnění výše uvedené oznamovací povinnosti nemá za následek neplatnost právního jednání, na základě kterého došlo k nabytí nebo zvýšení účasti na emitentovi, avšak hlasovací práva spojená s takto nabytou účastí nesmějí být vykonávána, a to do doby splnění oznamovací povinnosti.